Малюська: арбітраж відмовився розглядати позов Коломойського і партнерів щодо «Укрнафти»

Стокгольмський арбітраж визнав відсутність своєї юрисдикції у позові Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та Ігоря Палиці у справі про «Укрнафту», заявив міністр юстиції Денис Малюська 4 лютого.

«Пани Коломойський, Боголюбов та Палиця хотіли стягнути з України більше 6 мільярдів (!!) доларів США та звернулись з відповідним позовом до Стокгольмського арбітражу. Після майже шести років судового процесу арбітраж сьогодні їм відмовив», – написав Малюська.

Читайте також: «Коломойський не хоче виборів не менше, ніж Зеленський» – Гончаренко про Дубінського та монобільшість

Він нагадав, що в 2015 році кіпрські компанії Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited та Bordo Management Limited, кінцевими бенефіціарами яких є Коломойський, Боголюбов та Палиця, подали позов проти держави Україна до Стокгольмського арбітражного трибуналу.

Вони, як власники сукупно більше як 40% акцій компанії «Укрнафта», обстоювали свої вимоги тим, що національна компанія «Нафтогаз України» нібито відбирала газ, який належав «Укрнафті». Також акціонери звинувачували державні компанії в невиконанні рішень українських судів та підвищенні ставки оплати за користування надрами для видобутку газу.

За оцінкою Малюськи, сума, яку вимагали компанії Коломойського, Палиці та Боголюбова, вимагали суму, яка перевищує витрати з українського бюджету на освіту та науку в 2021 році.

Читайте також: Рік Коломойського: як змінився вплив олігарха після того, як Зеленський переміг на виборах (Частина 2)

«Винесення рішення Стокгольмським арбітражем кілька разів відкладалося. Відчувалося, що позивачі щось підозрюють та затягують процес. Але сьогодні це сталося – арбітраж визнав відсутність своєї юрисдикції. Коломойський, Боголюбов та Палиця отримали нуль доларів США, а не 6 мільярдів», – підсумував Малюська.

Компанія «Укрнафта» наразі не коментувала цю заяву міністра.

ПАТ «Укрнафта» виробляє 86% нафти в державі. Понад половину акцій належить державі, 42 – структурам Ігоря Коломойського.

 

No Responses

Leave a Reply